Rejestracja w UDI oraz łączenie rodzin / Registrering hos UDI

Obowiązek wizyty w UDI (norweski Urząd Imigracyjny) w celu rejestracji pobytu dotyczy wszystkich osób, które przebywają w Norwegii powyżej 3 miesięcy. W celu umówienia się na wizytę w UDI należy zarejestrować się wcześniej na stronie internetowej urzędu i wybrać odpowiednią datę. Po rejestracji należy pojawić się w wybranym terminie w urzędzie w celu kontroli tożsamości. Obowiązek rejestracji pobytu dotyczy także osób, które przybywają do Norwegii na podstawie tzw. Łączenia rodzin (współmałżonek / współmałżonka, partner / partnerka, dziecko / dzieci osoby, która pracuje i mieszka już w Norwegii).

Nasza firma może pomóc Państwu w przeprowadzeniu tej procedury. W tym celu będziemy potrzebowali dokumentów niezbędnych podczas Państwa wizyty w UDI:

  • kopia aktu ślubu (na spotkanie w UDI koniecznie należy zabrać apostille)
  • kopia dowodu tożsamości
  • kopia umowa o pracę osoby pracującej w Norwegii
  • kopia pozwolenia na pobyt i pracę (registreringsbevis) osoby, która pracuje w Norwegii
  • kopia dokumentu potwierdzającego stan cywilny obu osób z Urzędu Stanu Cywilnego (dotyczy partnera / partnerki)
  • kopia dokumentu z urzędu ewidencji ludności w kraju zamieszkania, potwierdzającego wspólne zamieszkanie w tym kraju przez minimum ostatnie 2 lata
  • kopia aktu urodzenia (w przypadku rejestracji dziecka / na spotkanie w UDI koniecznie należy zabrać apostille)

UDI może zażądać dodatkowej dokumentacji do procedury łączenia rodzin (np. umowy najmu mieszkania w Norwegii lub odcinków z pensji).

Skontaktuj się z naszą firmą, abyśmy mogli pomóc Ci w rejestracji wizyty w UDI.”

Norway

Hoffsveien 15
0275 Oslo

Poland

ul. Podgórna 27/U1
70-205 Szczecin

Contact

+47 22 50 66 05
accounting@bdtviken.no

Regnskap AS: 935392667MVA

"All rights to the contents of this page are reserved. This includes text, pictures, graphics, design, and logo. The author of this page is BDT Viken AS. Copying or dissemination of the information found on the page without the author’s consent is forbidden."

Our Profile

Strona używa cookies Dowiedź się więcej